INSTRUKTORZY

MAREK GLINKA
Tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego, pedagog oraz pasjonat fotografii.

Karierę taneczną rozpoczął od tańca towarzyskiego w 1988 roku. Tancerz zespołu Caro Dance (1988-98). Kształcił się u wielu znakomitych instruktorów i choreografów z całego świata. Brał udział w kilkudziesięciu warsztatach tanecznych różnych gatunków i stylów tańca, dzięki którym zdobył wiedzę i doświadczenie wszechstronnego tancerza. Laureat kilkudziesięciu prestiżowych konkursów tanecznych w Polsce i na świecie. Wielokrotny Mistrz Polski i Zdobywca Pucharów Polski w tańcu nowoczesnym. Jako pierwszy tancerz z Polski zdobył tutuł Mistrza Świata w kategorii Disco Dance solo (1996). 3-krotny Mistrz Polski oraz Mistrz Świata Show Dance Formacji. W 2002 roku otrzymał Dyplom Ministra Kultury za zasługi w upowszechnianiu kultury. Laureat Nagrody "Złotego Jacka" za wybitną działalność artystyczną i upowszechnianie kultury tanecznej (2006). 
 
Trener i choreograf wielu grup i zespołów tanecznych. Twórca i choreograf Teatru Tańca M-97, z którym zdobywał wiele nagród i wyróżnień (1997-2004). Od 2005 roku tancerz w polskich i zagranicznych produkcjach musicalowych (ponad 250 spektakli na scenach największych teatrów w Europie). Występował z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, m.in. od 2005 do 2010 roku barwnym etapem jego życia były występy z zespołem Ich Troje z którym występował w ponad 100 koncertach w USA, Kanadzie i Europie. Wykładowca i organizator wielu warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą. Założyciel Siedleckiej Szkoły Tańca Towarzyskiego. Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie tancerza oraz predyspozycje pedagogiczne, prowadzi liczne kursy tańca towarzyskiego, użytkowego i latino oraz lekcje indywidualne na których przygotowuje pary do pierwszego tańca. Jako instruktor odznacza się dużym poczuciem humoru i z ogromną pasją przekazuje swoja wiedzę.  

Prowadzi Agencję Artystyczną Glinka-Art w której dzieli się swoim talentem tanecznym, muzycznym, graficznym oraz fotograficznym.


ANNA GLINKA 
Tancerka, wokalistka, aktorka musicalowa, pasjonatka tańca latynoamerykańskiego, tłumacz języka angielskiego.

Przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 12 lat w Szkole Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Polańskiego. Pobierała lekcje tańca klasycznego u Ludmiły Proniny w Studio Aktorskim Joanny i Beatrycze Łukaszewskich  w Warszawie. Aktorka musicalowa w polskich i zagranicznych produkcjach musicalowych m.in. Kopciuszek, Evita, The Phantom of the Opera, Cats, The Lion King, Aida, Beauty and the Beast, Hunchback of the Notre Dame, Whistle Down the Wind z którymi odbyła tournee po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Finalistka Festiwalu Polskiego Radia  Nowa Tradycja 2004, laureatka konkursu Euro talent: Serce w piosence 2003 zorganizowanego we współpracy z Radiem Dla Ciebie i Polskimi Nagraniami.  Od 2009 roku razem z Markiem Glinką prowadzi zajęcia taneczne w Centrum REHMEDICA.fot.Piotr Tołwiński