INSTRUKTORZY

MAREK GLINKA
Tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego, pedagog oraz pasjonat fotografii.

Karierę taneczną rozpoczął od tańca towarzyskiego w 1988 roku. Tancerz zespołu Caro Dance (1988-98). Brał udział w kilkudziesięciu warsztatach tanecznych różnych gatunków i stylów tańca dzięki którym zdobył wiedzę i doświadczenie wszechstronnego tancerza. Kształcił się u wielu znakomitych instruktorów  i choreografów, m.in.: Iwona Orzełowska - pierwszy trener, Piotr Galiński, Jukka Haapalainen i Sirpa Suutari, Monika i Cezary Gruszkowie,  Lacy Darryl Philips, Joe Alter, Halina Janaszek, Aleksandra Dziurosz, Tony L.Lordge, Alessane Wat, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Andrzej Łukomski, Irżina Nowakowska, Wiktor Charczenko, Kazimierz Michlik, Bożena Więckowska-Reiman, Gabor Hartmann i wielu innych.

Laureat kilkudziesięciu prestiżowych konkursów tanecznych w Polsce i na świecie. Wielokrotny Mistrz Polski i Zdobywca Pucharów Polski w tańcu nowoczesnym. Pierwszy polski Mistrz Świata w kategorii Disco Dance solo (1996). 3-krotny Mistrz Polski oraz Mistrz Świata Show Dance Formacji. W 2002 roku otrzymał Dyplom Ministra Kultury za zasługi w upowszechnianiu kultury. Laureat Nagrody "Złotego Jacka" za wybitną działalność artystyczną i upowszechnianie kultury tanecznej (2006). Trener i choreograf wielu grup i zespołów tanecznych.  Choreograf i opiekun artystyczny zespołu "X-Trans" (1999-2003). Twórca i choreograf Teatru Tańca M-97, z którym zdobywał wiele nagród i wyróżnień (1997-2004). Od 2005 roku tancerz w polskich i zagranicznych produkcjach musicalowych (ponad 250 spektakli na scenach największych teatrów w Europie). Występował z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, od 2005 do 2010 roku barwnym etapem jego życia były występy z zespołem Ich Troje z którym występował w ponad 100 koncertach w USA, Kanadzie i Europie. Wykładowca i organizator wielu warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą.  Założyciel Siedleckiej Szkoły Tańca Towarzyskiego. W latach 2007-2011 w Sokołowskim Ośrodku Kultury współprowadził Formację Tańca Towarzyskiego "Contra". Od 1997 roku prowadzi grupowe i indywidualne kursy tańca użytkowego, towarzyskiego i latino w Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie: m.in. w studenckich klubach "PeHa" i "Limes" (1997-2008), w Klubie Garnizonowym (1997-2004), w Klubie Osiedlowym "Trójka" (2003-2010), w Dworku Panderosa (od 2006r.)  Sokołowski Ośrodek Kultury (2009-2018), Salus Rehmedica (od 2009 r.), Węgrowski Ośrodek Kultury (od 2017r.) 
Prowadzi Agencję Artystyczną Glinka-Art w której dzieli się swoim talentem tanecznym, muzycznym, graficznym oraz fotograficznym.


ANNA GLINKA 
Tancerka, wokalistka, aktorka musicalowa, pasjonatka tańca latynoamerykańskiego, tłumacz języka angielskiego.

Przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęła w wieku 12 lat w Szkole Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Polańskiego. Pobierała lekcje tańca klasycznego u Ludmiły Proniny w Studio Aktorskim Joanny i Beatrycze Łukaszewskich  w Warszawie. Aktorka musicalowa w polskich i zagranicznych produkcjach musicalowych m.in. Kopciuszek, Evita, The Phantom of the Opera, Cats, The Lion King, Aida, Beauty and the Beast, Hunchback of the Notre Dame, Whistle Down the Wind z którymi odbyła tournee po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Finalistka Festiwalu Polskiego Radia  Nowa Tradycja 2004, laureatka konkursu Euro talent: Serce w piosence 2003 zorganizowanego we współpracy z Radiem Dla Ciebie i Polskimi Nagraniami.  Od 2009 roku razem z Markiem Glinką prowadzi zajęcia taneczne w Centrum REHMEDICA.fot.Piotr Tołwiński